Určujeme člen

STARTER Vydáno dne 19.01.2009

Zde si můžete prověřit v několika větách, zda-li ovládáte opravdové základy v užívání členu určitého a neurčitého. Jednotlivé rozhovory jsou odděleny číslem a nijak spolu nesouvisí.1)En mi habitación hay (je, vyskytuje se) _   mesa. _   mesa es de madera. 2)No tienes _   lápiz?-Sí, pero _   lápiz es negro. 3)No puedo escribir azulmente. ¿No tienes _   lápiz negro? 4)Estamos en la casa nuestra. _   hombre está a _ puerta. 5)¡Mira! _   muchacha a la izquierda es muy simpática. 6)Tiene usted _ hijos? 7)Pepe es _   hombre amable. 8)Soy _  mejorPokračovat můžete zde:

STARTER

Člen podstatných jmen

Člen je specifizující větný člen a plní různé funkce, z nichž tou nejvýznamnější je, že nám dává informaci o přítomnosti podstatného jména (ale také jiných slovních druhů) a přiblížuje nám jeho určenost, resp. neurčenost. V češtině členy nemáme, to ovšem neznamená, že je můžeme vynechávat ve španělštině.
STARTER

Člen podstatných jmen #1

Článek o jevu pro češtinu netypickém – o gramatickém čle­nu.
PRE-INTERMEDIATE

Pronombres indefinidos (neurčitá zájmena)

Další skupinou zájmen jsou neurčitá zájmena, ve španělštině ne toliko početná jako v češtině. Používají se pro vyjádření nejistoty, nepřesného množství, kvality, nevědomosti, domněnky. O jejich tvarech a využití se dočtete zde.

Komentáře k článku
Téma Přísp. Přečteno Poslední příspěvek
Nepřečteno Určujeme člen 6 8546 Od Renca poslední příspěvek
před 10 lety

Copyright 2008–2021 Vitware s.r.o. Ochrana osobních údajů Podmínky užívání

TOPlist