španělština zdarma

Gramatika - rady

 

Dobrý den, potřebovala bych poradit s gramatikou: El día de mis cumpleanos mis padres me _____ una bici. → regalar nebo regalaron? Děkuji Michaela

Ahoj Michaelo, mně ta věta nedává smysl – „Den mých narozenin mých rodičů …“ mne xxxxxxx kolo. Jestli myslíte.. já daruji = voy a regalar. Nebo … oni mi darují = van regalar. REGALARON = oni darovali … je čas v nedávné minulosti. Upozorňuji Vás, že se španělsky teprve učím a moc mne toto zajímá, protože se učím sama a nemám se koho zeptat. Srdečně Vás zdraví Diana

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MichaelaS vložený před 8 lety

Dobrý den, potřebovala bych poradit s gramatikou: El día de mis cumpleanos mis padres me _____ una bici. → regalar nebo regalaron? Děkuji Michaela

Není zcela jásné, co přesně máte na mysli. Pokud chcete do věty doplnit minulý čas a nevíte, zdali perfecto simple či imperfecto, pak je to minulý čas prostý, protože se tak stalo v den vašich narozenin a ten je dávno pryč: El día de mi cumpleaños, mis padres me regalaron una bici. Nutno ještě dodat, že narozeniny – cumpleaños jsou ve španělštine v čísle jednotném, čili el cumpleaños

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.