Gramatika - rady

Dobrý den, potřebovala bych poradit s gramatikou: El día de mis cumpleanos mis padres me _____ una bici. → regalar nebo regalaron? Děkuji Michaela

Ahoj Michaelo, mně ta věta nedává smysl – „Den mých narozenin mých rodičů …“ mne xxxxxxx kolo. Jestli myslíte.. já daruji = voy a regalar. Nebo … oni mi darují = van regalar. REGALARON = oni darovali … je čas v nedávné minulosti. Upozorňuji Vás, že se španělsky teprve učím a moc mne toto zajímá, protože se učím sama a nemám se koho zeptat. Srdečně Vás zdraví Diana

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MichaelaS vložený před 6 lety

Dobrý den, potřebovala bych poradit s gramatikou: El día de mis cumpleanos mis padres me _____ una bici. → regalar nebo regalaron? Děkuji Michaela

Není zcela jásné, co přesně máte na mysli. Pokud chcete do věty doplnit minulý čas a nevíte, zdali perfecto simple či imperfecto, pak je to minulý čas prostý, protože se tak stalo v den vašich narozenin a ten je dávno pryč: El día de mi cumpleaños, mis padres me regalaron una bici. Nutno ještě dodat, že narozeniny – cumpleaños jsou ve španělštine v čísle jednotném, čili el cumpleaños

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit nebo se můžete přihlásit účtem na Facebooku.

Copyright 2008–2021 Vitware s.r.o. Ochrana osobních údajů Podmínky užívání

TOPlist