španělština zdarma

Podmiňovací způsob

ELEMENTARY Vydáno dne 04.05.2009

Primitivní doplňovačka zaměřená na kondicionál neboli podmiňovací způsob.Převádějte tvary prézentu do podmiňovacího způsobu. Dodržujte vždy stejnou osobu a používejte výhradně podmiňovací způsob, nikoli tvary subjuntivu!

Příklad:

abro je první osoba čísla jednotného, takže ve stejném tvaru bude i podmiňovací způsob: abriría

Quiero (Použijte tvaru s ía. Slovo Quisiera test nebere za správnou odpověď)
leemos
vienes
escriben
acostumbráis
mandamos
va
bebo
sabes
tocas 

/p>


Pokračovat můžete zde:

PRE-INTERMEDIATE

Podmiňovací způsob přítomný

Kromě oznamovacího a rozkazovacího způsobu existuje i třetí, podmiňovací. Jak už sám název napovídá, popisuje podmíněné děje, vyjadřuje podmínky, či přání, ostatně to všichni známe…Kdyby neblo kdyby, nebyly by chyby. V tomto článku je vysvětlena tvorba a užívání kondicionálu.
ALL LEVELS

Marcha Real

Jedním ze státních symbolů je i státní hymna. Ačkoliv je ta španělská nynější hraná beze slov, v historii tomu vždy tak nebylo. V tomto článku je nahrávka hymny se slovy, která se zpívala v době vlády krále Alfonse XIII. Doplňte chybějící slova a po vyhodnocení si můžete přečíst celý text i s českým překladem.
ALL LEVELS

Rozkazovací způsob záporný

Ve španělštině se rozlišuje rozkazovací způsob na kladný (čti! utíkej!) a záporný (nečti! neutíkej!) Každý se totiž tvoří jinak. V tomto článku je vysvětleno, jak se tvoří ten negativní imperativ.
Komentáře k článku

K článku nejsou zatím žádné komentáře

Přidat komentář